Bayraklı Adalet Mahallesi Manas Bulvarı No:47/B Folkart Towers A Kule 26 2601-2617 İzmir
+90 532 312 32 24
info@arctim.com

Google Adwords Nedir?

Teknolojisini her geçen gün geliştiren Google’ın, kullanıma sunduğu Google AdWords ile internet üzerinden yapılan bilgi, ürün, hizmet arayışlarında farklı ve oldukça önemli bir boyut kazanmıştır.

Google AdWords, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan kullanıcılara daha kolay ulaşabilmenizi sağlayan bir platformdur. Ölçümlenebilme ve sadece aldığınız tıklamalar için ücret ödüyor olunması, birçok firma için ilk reklam tercihi olmasını sağlamaktadır.

AdWords reklamları; küçük, orta ve büyük ölçekli tüm işletmelere hizmet verecek bir yapıdadır. Sisteme dahil olduğunuzda, hedef kitlenizin yapabileceği arama sorgularını, sayfa ziyaretinde bulanabileceği web sitelerini, kategori ve konuları spesifik olarak hedefler ve reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Böylelikle özel anahtar kelime kalıplarıyla Google, Search alanında reklamlarınızı gösterebilir ve anlaşmalı web sitelerinde reklamlarınızın yeralmasını sağlayabilir, sayfa ziyaretinde bulunan kullanıcıları remarketing özelliği ile daha uygun maliyetler ile hedefinize alabilirsiniz. Bu şekilde sizi tanımayan kullanıcıları da potansiyel müşteri portföyünüze ekleyebilirsiniz..

Google AdWords sistemi için öncelikli olarak işletmenizin rakip işletmelere göre, neden tercih edilmesi gerektiğini belirlemesiniz.  

AdWords kullanırken, hesap kurulumu, teknik gereksinimler, farklılık yaratabilecek reklam/tanıtım içerikleri ve söylemleri ile hesap yönetimi, düzenli takip / optimizasyon ve raporlamalar sizin için son derece önemli olacak. Bunları netleştirip, planlamanız ve reklamlarınız için çizdiğiniz yol haritasında elde ettiğiniz sonuçlara göre, daha gelişmiş bir hedefleme imkanı yaratmanız gerek bütçe gerek zaman kullanımı açısından son derece önemlidir.

Google AdWords, bireysel olarak açılıp kullanılabilen bir hesap olmakla birlikte ürünle ilgili tecrübe ve bilgi birikimi bulunan profesyoneller ile daha fazla artı değer yaratabilecek bir üründür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir